EN

Proč jsou dánské děti šťastné?

Jak nejspokojenější lidé na světě vychovávají sebevědomé a schopné děti

Jessica Joelle Alexanderová, Iben Dissingová Sandahlová


Co víc dětem dát, než jim pomoct, aby z nich vyrostli sebevědomější a schopnější lidé?
Co se výchovy dětí týče, v Dánsku prý vědí, jak na to. Dánové jsou už léta považováni za nejšťastnější lidi na planetě. Ze šťastných dětí rostou šťastní dospělí, kteří vychovávají šťastné děti, a tak pořád dokola. Na osvědčené metody dánské filozofie rodičovství se v knize podíváme pomocí snadno zapamatovatelné zkratky RODIČE – skrývá se za ní Radost ze hry, Otevřená mysl, Definitivně žádná ultimáta, Intimita a útulnost, Čirá autentičnost a Empatie.

Informácie

Jazyk čeština
Originálny názov Danish Way of parenting
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 208
EAN 9788026426998
Dátum vydania 19.9.2019
Vek od 14
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,292
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Co se výchovy dětí týče, v Dánsku prý vědí, jak na to. Dánové jsou už léta považováni za nejšťastnější lidi na planetě. Ze šťastných dětí rostou šťastní dospělí, kteří vychovávají šťastné děti, a tak pořád dokola.

Na osvědčené metody dánské filozofie rodičovství se v knize podíváme pomocí snadno zapamatovatelné zkratky RODIČE – skrývá se za ní

Radost ze hry

Otevřená mysl

Definitivně žádná ultimáta

Intimita a útulnost

Čirá autentičnost

Empatie

Jaký lepší dárek můžeme svým dětem dát, než jim pomoct, aby z nich vyrostli sebevědomější a schopnější lidé?

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jessica Joelle Alexanderová

Jessica Joelle Alexanderová

Jessica Joelle Alexander je bestsellerová autorka a odborníčka na dánsky prístup k výchove detí. Prednáša na konferenciách a píše aj pre rôznorodé magazíny či denníky. Jej stĺpčeky či články boli uverejnené v NY Times, Vanity Fair, NPR či Huffington Post. Jej kniha Prečo sú dánske deti šťastné, ktorú napísala s kolegyňou Iben Sandahl je celosvetovým bestsellerom a bola preložená do takmer 30 jazykov.
Zobraziť profil autora

Iben Dissingová Sandahlová

Iben Dissingová Sandahlová

Iben Sandahl je celosvetovo uznávaná autorka, terapeutka a publicistka. Od roku 2015 prednáša, vzdeláva, píše a ponúka konzultácie v oblasti rodičovstva a výchovy detí pre organizácie aj jednotlivcov. Jej články boli uverejnené v magazínoch a médiách ako The Vanity Fair, Huffington Post, The Wall Street Journal či The Washington Post. Jej kniha Prečo sú Dánske deti šťastné, ktorú napísala s kolegyňou Jessicou Joelle Alexander, sa okamžite stala bestsellerom po celom svete a bola preložená do takmer 30 jazykov. Iben Sandahl má viac ako 20-ročné skúsenosti v oblasti psychológie a výchovy. Jej primárnym cieľom je povzbudiť rodičov k láskavej výchove detí bez zbytočného nátlaku či násilia.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM