EN

Frankissstein

Príbeh lásky

Jeanette Wintersonová


Finalista Bookerovej ceny 2019 je vtipný, vášnivý, smelý a prenikavý román a ľúbostný príbeh o živote.
Frankissstein je nekonvenčným príbehom lásky, v ktorom sa prepletajú dramatické životné osudy na pozadí tém ako transhumanizmus, umelá inteligencia a LGBT vzťahy. Ženevské jazero, 1816. Devätnásťročná Mary Shelleyová píše príbeh o vedcovi, ktorý vytvorí novú formu života. V Británii po brexite sa mladý transrodový lekár Ry zamiluje do Victora Steina, uznávaného profesora, ktorý vedie verejnú diskusiu o umelej inteligencii a zároveň v rozsiahlej sieti podzemných chodieb vykonáva záhadné experimenty.

Informácie

Žáner román
Jazyk slovenčina
Původní název Frankisstein
Prekladateľ Vladislav Gális
Počet strán 352
EAN 9788056616765
Dátum vydania 25.9.2020
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,51
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Jeanette Winterson svoj pozoruhodný debut Na svete nie sú len pomaranče vydala ako dvadsaťpäťročná. Odvtedy dosiahla celosvetový kritický aj komerčný úspech a zaradila sa medzi „najodvážnejších a najinvenčnejších spisovateľov a spisovateľky súčasnosti“ (Elle). Jej nový román Frankissstein je nekonvenčným príbehom lásky, v ktorom sa prepletajú dramatické životné osudy na pozadí tém ako transhumanizmus, umelá inteligencia a LGBT vzťahy.

Ženevské jazero, 1816. Devätnásťročná Mary Shelleyová píše príbeh o vedcovi, ktorý vytvorí novú formu života. V Británii po Brexite sa mladý transrodový lekár Ry zamiluje do Victora Steina, uznávaného profesora, ktorý vedie verejnú diskusiu o umelej inteligencii a zároveň v rozsiahlej sieti podzemných chodieb vykonáva záhadné experimenty. Ron Lord, ktorý sa práve po rozvode vrátil k svojej mame, rozbieha biznis s novou generáciou sexuálnych pomôcok pre osamelých mužov na celom svete. A na druhej stane Atlantiku, vo Phoenixe v štáte Arizona, sa v kryonickom zariadení nachádzajú desiatky tiel mužov a žien, ktorí sú z lekárskeho a právneho pohľadu mŕtvi, ale čakajú na návrat do života.

Čo sa stane, keď homo sapiens prestane byť najinteligentnejšou bytosťou na planéte? Jeanette Winterson nám strhujúcim štýlom ukazuje, že k takejto budúcnosti máme oveľa bližšie, ako si uvedomujme. Frankissstein, vtipný, vášnivý, smelý a prenikavý román, je ľúbostným príbehom o živote.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jeanette Wintersonová

Jeanette Wintersonová

Jeanette Wintersonová Jeanette Wintersonová sa narodila v Manchestri. Adoptovali si ju rodičia – letničiari a vychovávali ju, aby sa stala misionárkou. Prísna náboženská výchova však u Jeanette nefungovala. Objavila silu literatúry a odišla z domu, keď mala šestnásť rokov, aby pokračovala v štúdiu. Po promócii na Oxfordskej univerzite nejaký čas pracovala v divadle a vo veku dvadsaťpäť rokov vydala svoj prvý román Oranges Are Not The Only Fruit. Je založený na jej vlastných životných skúsenostiach, no ona sama v ňom vystupuje ako fiktívna postava. Pre BBC prepísala tento román na scenár drámy, ktorá vyhrala cenu BAFTA. Po dvadsiatich siedmich rokoch znova prepracovala tento materiál do svojich memoárov Why Be Happy When You Could be Normal? (Prečo byť šťastný, keď môžeš byť normálny?), ktoré sa stali bestsellerom. Napísala desať románov pre dospelých, niekoľko detských knižiek, scenárov a non-fiction kníh. Pravidelne píše pre The Guardian. Žije striedavo v lese v Cotswoldse a v Spitalfields v Londýne. Verí, že umenie je pre každého a jej poslaním je dokázať to.
View author profile

Recenzia médii

sietovka.sk - Frankissstein

Všetko sa začína na brehu Ženevského jazera v roku 1816. Mary Shellyová trávi dovolenku vo Švajčiarsku v spoločnosti milovaného manžela, básnika Percyho B. Shelly, Lorda Byrona, jeho osobného lekára a tiež spisovateľa, doktora Polidoriho a sestry Claire. Nepriaznivé počasie ich uväzní v chatách a prebudí chuť na písanie. Všetci dobre vieme, ako to dopadlo. Svetlo literárneho sveta uzrela postava V...

life of bookworm - Frankissstein

19. storočie - mladučká Mary Shelley pri brehoch Ženevského jazera v jedno upršané leto píše svojho legendárneho Frankensteina. 21. storočie - transrodový lekár Ry Shelley sa zamiluje do profesora Victora Steina, ktorý verí, že večný život môže existovať za hranicou tela. Tieto dve príbehové linky sa prelínajú navzájom, alebo by bolo možno výstižnejšie napísať, že sa do seba vlievajú, pretože ak...
NAPÍŠTE NÁM