EN

Veda

Veľké myšlienky

Kolektiv


Veľké myšlienky zrozumiteľne podané - pre odborníkov aj pre úplných začiatočníkov.
Kniha Veľké myšlienky: Veda zrozumiteľne a výstižne približuje najvýznamnejšie míľniky v dejinách vedy, slávne osobnosti fyziky, biológie, matematiky a chémie, priekopnícke vedecké myšlienky a vynálezy, ktoré sú základom nášho moderného sveta. Ponúka prehľadné schémy a vtipné ilustrácie, ktoré jednoducho vysvetľujú zložité teórie. Či už ste úplný laik, pokročilý študent alebo erudovaný odborník, táto kniha vás určite má čím zaujať.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 352
EAN 9788056626795
Dátum vydania 18.3.2022
Vek od 15
Formát 205x240 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 1,02
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Začal sa vesmír veľkým treskom? Čo je teória strún alebo čierna diera? Kto objavil gravitáciu a žiarenie? Spôsobujú ľudia globálne otepľovanie? Existuje teória všetkého? Veda nám dáva možnosť porozumieť svetu, ktorý nás obklopuje, aj teoretickým svetom nachádzajúcim sa za ním. Otvorila nám neuveriteľné technologické možnosti a rozšírila hranice nášho poznania.

Kniha Veľké myšlienky: Veda zrozumiteľne a výstižne približuje najvýznamnejšie míľniky v dejinách vedy, slávne osobnosti fyziky, biológie, matematiky a chémie, priekopnícke vedecké myšlienky a vynálezy, ktoré sú základom nášho moderného sveta. Ponúka prehľadné schémy a vtipné ilustrácie, ktoré jednoducho vysvetľujú zložité teórie.

Či už ste úplný laik, pokročilý študent alebo erudovaný odborník, táto kniha vás určite má čím zaujať.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Veľké myšlienky"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

perlasworldofstories.blogspot.com - Veda

Knižná edícia VEĽKÉ MYŠLIENKY má nielenže krásne obálky, no taktiež skvele spracovaný obsah, aby bol jasný, a zároveň si ho mohol prečítať aj lajk. Nemusím sa vyznať do "kvantovej fyziky", a i tak ma zaujali stránky o teórii relativity, čierne diery a všetko ostatné. Ak si chcete rozšíriť obzory a dozvedieť sa niečo nové mimo vašu bublinu, tak toto rozhodne odporúčam. V knihe spoznáte viaceré...

laska ku kniham - Veda

Spôsob podávania informácií na týchto encyklopédiách naprosto zbožňujem a to je aj dôvod, prečo si z nich pomaly ale isto vyhotovujem zbierku. Stručne a jasne nastavia tézu, ktorú si následne podporia silnými argumentami a nezabudnú primiešať dávku jednoducho overiteľných faktov. Ani pre Vede to nebolo inak, vzala nás na dlhú cestu časom od stoviek rokov pred naším letopočtom až po súčasnosť a ...
NAPÍŠTE NÁM