EN

Bleška a veška

Jan Werich


Pohádková písnička mistra Jana Wericha O Blešce a vešce, co spolu vařili pivo, vychází v řadě literárních skvostů, které by neměly upadnout v zapomnění.
„Do kopce pěšky, z kopce koloběžkou jela teta veška za tetou bleškou...“ Tak začíná veršovaná bajka Bleška a veška, kterou Jan Werich již v 50. letech zpíval s hudbou skladatele Jiřího Baura, klavíristy Vlachova orchestru. Při svém prvním knižním vydání v roce 1970 byla báseň napsaná na motivy pohádky bratří Grimmů vnímána jako jinotaj k obsazení Československa sovětskými vojsky v srpnu 1968. V novém vydání bajku svými ilustracemi doprovodila Vlasta Baránková.

Informácie

Ilustrátor Vlasta Baránková
Jazyk čeština
Počet strán 36
EAN 9788000039039
Dátum vydania 4.5.2015
Vek od 4
Formát 200x200 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,281
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

„Do kopce pěšky, z kopce koloběžkou jela teta veška za tetou bleškou...“

Tak začíná veršovaná bajka Bleška a veška, kterou Jan Werich již v 50. letech zpíval s hudbou skladatele Jiřího Baura, klavíristy Vlachova orchestru. Při svém prvním knižním vydání v roce 1970 byla báseň napsaná na motivy pohádky bratří Grimmů vnímána jako jinotaj k obsazení Československa sovětskými vojsky v srpnu 1968.

Tento malý skvost literatury pro děti i dospělé vychází v řadě literárních děl, které by neměly upadnout v zapomenutí, podobně jako Werichovy pohádky Deoduši, či ilustrované pásmo Vladimíra Fuka a Jiřího Koláře V sedmém nebi. V novém vydání bajku svými ilustracemi doprovodila Vlasta Baránková. Ke knize je připojen doslov Františka Cingera, znalce Werichova života a díla.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!