EN

99: Hokejové príbehy

Wayne Gretzky


Všetci vieme, čo Wayne Gretzky pre hokej znamená. Teraz si môžeme konečne prečítať, čo hokej znamená pre neho.
V knihe 99: Hokejové príbehy prináša autor svoj osobný pohľad na najvýznamnejšie momenty hokejových dejín. Berie čitateľov na ľad aj do kabín hráčov a rozpráva takmer storočnú históriu NHL, ktorá doteraz nebola nikdy publikovaná. Gretzky sa delí o príbehy veľkých hráčov a skvelých osobností, ktoré ho inšpirovali, motivovali k lepším výkonom alebo podržali, keď mu bolo najhoršie.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov 99: Stories fo the game
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 416
EAN 9788056602157
Dátum vydania 17.11.2017
Vek od 12
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,89
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

„Túto hru som vždy miloval. Mám rád jej rýchlosť, eleganciu aj obrovské športové úsilie. Za každou skvelou akciou však stojí muž, ktorý od detstva sníval o tom, že túto parádu predvedie práve on. Má svoj vlastný príbeh a nechal sa inšpirovať príbehom niekoho pred ním. Takéto príbehy zaisťujú hokejový kolobeh.“

—WAYNE GRETZKY

Všetci vieme, čo Wayne Gretzky pre hokej znamená. Teraz si môžeme konečne prečítať, čo hokej znamená pre neho.

V knihe 99: Hokejové príbehy prináša autor svoj osobný pohľad na najvýznamnejšie momenty hokejových dejín. Berie čitateľov na ľad aj do kabín hráčov a rozpráva takmer storočnú históriu NHL, ktorá doteraz nebola nikdy publikovaná. Históriu, ktorá sa zrodila z divokých bitiek na prírodnom ľade, preklenula mýtickú zlatú éru, v ktorej bola veľkosť definovaná niekoľkými slávnymi menami (Howe, Richard, Béliveau, Hull, Orr a Esposito), zapísala nezabudnuteľné hokejové dynastie v Montreale, New Yorku a Edmontone a pokračuje súčasnými úspechmi modernej NHL.

Gretzky sa delí o príbehy veľkých hráčov a skvelých osobností, ktoré ho inšpirovali, motivovali k lepším výkonom alebo podržali, keď mu bolo najhoršie. On sám spoznal s ničím neporovnateľné nadšenie pri pozdvihnutí Stanleyho pohára a do celej ságy o hokejovej hre votkáva vlastné spomienky a postrehy, srdečne a úprimne podáva výpočet priateľstiev a rivalstiev, triumfov a sklamaní, idolov a hrdinov.

Všetko sú to skvelé hokejové príbehy.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Wayne Gretzky

Wayne Gretzky

Wayne Gretzky je bývalý kanadský hokejista, jeden z nejlepších, kteří se kdy na ledě objevili. Podle toho si také vysloužil přezdívku „nejlepšího hráče všech dob“. Wayne skončil s profesionálním hokejem v roce 1999 a brzy nato byl přijat do Hokejové síně slávy a zapsán mezi 5 nejlepších hokejových hráčů 20. století. V roce 2016 zpracoval celou historii soutěže NHL do knihy s názvem 99: Hokejové příběhy.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM